A A A K K K
для людей із порушенням зору
Золочівська громада
Харківська область, Богодухівський район

Золочівське бюро правової допомоги

Як отримати недоотриману пенсію у зв’язку зі смертю пенсіонера?

Як отримати недоотриману пенсію у зв’язку зі смертю пенсіонера? Члени родини мають право на недоотриману суму пенсії, що належала пенсіонеру та залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю. Ці кошти виплачуються по місяць смерті включно.

11:55:07 23.02.2022

Чи потрібно декларувати тисячу гривень за вакцинацію?

Як відомо, з початку 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року. Постало питання, як відзвітуватися за кошти, отримані з Державного бюджету  за пройдений повний курс вакцинації проти COVID-19 за програмою «єПідтримка». Національне агентство з питань запобігання корупції пояснило, що українцям, які отримали «ковідну тисячу», не потрібно декларувати ці гроші як дохід. Але відкритий рахунок вказати треба.

10:48:42 21.02.2022

Правові аспекти продажу землі сільськогосподарського призначення, яка перебуває в оренді/

З 1 липня 2021 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення». Про те, як продати земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яка перебуває в оренді :

11:37:00 16.02.2022

Як реалізувати своє право на професійну правничу допомогу в кримінальному процесі?

Статтею 59 Конституції України гарантовано, що кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. У кримінальному провадженні, захисник – це адвокат, який здійснює захист підозрюваного або обвинуваченого.

10:24:45 09.02.2022

Кому і як потрібно встановлювати реєстратори розрахункових операцій.

З 1 січня 2022 року фізичні особи-підприємці, які працюють у сфері малого бізнесу, при здійсненні своєї діяльності зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій. Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов’язав ФОПів користуватися касовими апаратами, однак у підприємців є чимало запитань: кому саме потрібно встановлювати РРО, а кому ні?

11:10:23 07.02.2022

Як непрацюючим жінкам отримати допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами?

Непрацюючі вагітні жінки ( також неповнолітні) та жінки, які займаються підприємницькою діяльністю та не беруть участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування мають право звертатися за отриманням державної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами. Куди звертатися для отримання такої допомоги?

13:25:46 02.02.2022

Зняття арешту з нерухомого майна.

Нерідко виникають випадки, коли при здійсненні операцій, пов’язаних з майном (приватизація, продаж рухомого чи нерухомого майна, дарування або ж прийняття спадщини) громадяни дізнаються про те, що на їхнє майно було накладено арешт. Внаслідок такого арешту власник арештованого нерухомого майна позбавлений повною мірою розпоряджатися своїм майном, що може створити для нього негативні наслідки. Арешт накладається шляхом винесення виконавцем постанови про арешт майна боржника. Після того, як виконавець вчинив такі дії боржник не може вчиняти будь-які дії щодо відчуження майна. Як зняти арешт з нерухомого майна?

11:05:27 31.01.2022

Право дострокового виходу на пенсію багатодітних матерів

Недостатньо лише народити дитину, її необхідно виховати доброю, порядною людиною, дати їй належну освіту і допомогти знайти своє місце у житті. Тому непорушними залишаються повага та вдячність до всіх матерів, а особливо тих жінок, які свідомо народжують, виховують та дають путівку в життя п’ятьом і більше дітям. Для відзначення таких матерів встановлений достроковий вихід на пенсію. Хто має право на призначення дострокової пенсії за віком?

13:53:25 26.01.2022

Не користуєтеся банківською карткою – подбайте про закриття рахунку.

Не користуєтеся банківською карткою – подбайте про закриття рахунку Кошти, доступ до яких ви отримуєте за допомогою банківської картки, зберігаються на рахунку в банку. І навіть коли грошей на рахунку вже немає чи термін дії картки сплив, рахунок продовжує існувати. До того ж за його обслуговування банк на законних підставах може нараховувати плату, яка автоматично списується з картки за наявності грошей на рахунку або ж обліковується як борг перед банком. Однак нерідко така заборгованість стає для клієнта неприємним сюрпризом.

10:12:50 24.01.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь