Як отримати недоотриману пенсію у зв’язку зі смертю пенсіонера?

Дата: 23.02.2022 11:55

Як отримати недоотриману пенсію у зв’язку зі смертю пенсіонера?

Члени родини мають право на недоотриману суму пенсії, що належала пенсіонеру та залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю. Ці кошти виплачуються по місяць смерті включно.

Кому виплачується пенсія?

Пенсія виплачується членам його сім’ї, які проживали разом з ним на день його смерті.

Куди потрібно звернутись для отримання пенсії?

За недоотриманою пенсією слід звернутись в управління Пенсійного фонду де перебував на обліку померлий пенсіонер.

Протягом якого строку слід звернутись до Пенсійного фонду та які документи необхідні?

До Пенсійного фонду потрібно звернутись протягом шести місяців з дня смерті та надати такі документи:

1. Паспорт;
  2. Свідоцтво про смерть;
  3. Заяву про виплату недоотриманої пенсії;
  4. Свідоцтво про смерть;
  5. Документи, які підтверджують родинні стосунки з померлим пенсіонером;
  6. Номер рахунку з банку.

Заявники, які зареєстровані на тимчасово окупованих територіях, надають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Слід зазначити, що для непрацездатних членів сім’ї потрібно мати документ (довідка з органів місцевого самоврядування тощо), який буде підтверджувати, що вони перебували на утриманні померлого. У разі звернення кількох членів сім’ї, які мають право на отримання суми пенсії, зазначеної у частині першій цієї статті, яка належна їм відповідно до цієї статті сума пенсії ділиться між ними порівну.

Нагадуємо, за отриманням консультації та захистом своїх прав можна звернутись до Золочівського бюро правової допомоги, контактний телефон: (05764) 5-00-90, та за електронною адресою:  [email protected] . Окрім цього, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0800213103.