A A A K K K
для людей із порушенням зору
Золочівська громада
Харківська область, Богодухівський район

Електронні сервіси податкової працюють для ВАС.Мінімальне податкове зобов’язання: кого стосується і як обраховується.

Дата: 17.02.2022 16:43
Кількість переглядів: 142

Електронні сервіси податкової працюють для ВАС

У Головному управлінні ДПС у Харківській області нагадали, що на вебпорталі ДПС України функціонує чимало електронних сервісів, зокрема «Електронний кабінет», за допомогою якого можна звітувати та спілкуватися з податковою online.

Переглянути відеоматеріал можна ЗА ПОСИЛАННЯМ https://fex.net/ru/s/lmldvpz

Мінімальне податкове зобов’язання: кого стосується і як обраховується

В.о. заступника начальника Головного управління ДПС у Харківській області Євген Огієнко надав коментар та роз’яснив, що таке  мінімальне податкове зобов’язання.

Так, посадовець розповів, що поняття мінімального податкового зобов’язання вводиться Законом України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) - це мінімальна величина сплачених податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільгосппродукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.

Виходячи з цього, кожна особа, яка володіє чи користується сільгоспугіддями, має сплатити за рік до бюджету певну мінімальну суму податку.

Тобто, рахуватимуть МПЗ усі юрособи та фізособи, як громадяни, так і ФОП, якщо вони володіють чи користуються сільгоспугіддями.

Виняток — власники сільгоспугідь, якщо вони передають землі у користування. Разом з цим існують певні виключення. Зокрема, не рахують МПЗ  щодо земельних ділянок дачних та садових кооперативів.

 У рахунок сплати МПЗ враховується низка сплачених податків, зокрема, ПДФО, військовий збір, податок на прибуток, плата за землю,рентна плата за спецводокористуваня, єдиний податок.

Якщо за результатами року особа сплатила податків за рік менше, ніж МПЗ, то їй слід доплатити різницю між МПЗ і сумою таких податків у бюджет.

Розрахункова сума МПЗ визначається за формулами, встановленими статтею 381 Податкового кодексу України. Вона залежить від наявної нормативно грошової оцінки відповідної земельної ділянки або нормативно грошової оцінки 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого Податковим кодексом України для справляння плати за землю; коефіцієнту та кількості календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебувала у власності, оренді, користуванні на інших умовах (у тому числі на умовах емфітевзису) платника податків.

Юрособи і ФОП мають самостійно декларувати виконання чи невиконання МПЗ.

Громадянам рахувати МПЗ і порівнювати із розміром сплачених податків буде податкова служба шляхом направлення ППР до 1 липня року, наступного за звітним

Водночас Євген Огієнко підкреслив, що  відповідно до п. 64 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України першим роком, за який визначається мінімальне податкове зобов’язання, є 2022 рік.

Чи підлягають поверненню суми сплаченого збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, якщо декларація визнана не прийнятою з причин неповної сплати?

Згідно з абзацом першим п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація).
У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, зазначеної в Декларації, у встановлений підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ строк Декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені цим підрозділом державні гарантії та звільнення від відповідальності (абзац шостий п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ).
У такому випадку сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування вважається помилково сплаченою.
Повернення помилково сплаченої суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.
Згідно з п. 43.3 ст. 43 ПКУ обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.

Отже, у разі сплати в неповному обсязі декларантом суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, на декларанта не поширюються передбачені державні гарантії та звільнення від відповідальності, декларація вважається неподаною, а розмір сплаченої частини збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування вважається помилково сплаченим, та може бути поверненим на підставі заяви платника у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.