ІНФОРМАЦІЯ   Золочівський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області.

Дата: 27.07.2021 15:09

Золочівський районний відділ

філії Державної установи

«Центр пробації» в Харківській області

Міністерства юстиції України

Контактні дані:                    поштова адреса: смт. Золочів,

Богодухівський р-н., Харківська обл.,

пл. Слобожанська, б. 3, кімната 18

Ел.скринька: [email protected]

ПРОБАЦІЯ – ЦЕ:

1. Забезпечення безпеки суспільства (громади) шляхом

запобігання вчинення правопорушень;

1. Надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);
  2. Організація виконання покарань не пов’язаних з позбавленням волі;
  3. Пробаційний нагляд – контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);
  4. Допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавленні волі, в адаптації до життя в суспільстві.

_______________________________________________________________________

Загальні положення Закону України «Про пробацію» розповсюджуються на усіх правопорушників, до яких застосовується пробація, незалежно від віку. З огляду на це метою пробації щодо неповнолітніх є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених неповнолітніх, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує неповнолітніх обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Доречно наголосити, що пробація спрямована на забезпечення їх нормального фізичного і психічного розвитку, профілактику агресивної поведінки, мотивацію позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків, та здійснюється органом пробації спільно з органами і службами у справах дітей, спеціальними установами та закладами, що здійснюють їх соціальний захист і профілактику правопорушень з урахуванням вікових та психологічних особливостей неповнолітніх.

До них, зокрема, належать: уповноважені підрозділи національної поліції; приймальники-розподільники для дітей національної поліції; школи соціальної реабілітації та професійні училища соціальної реабілітації органів освіти; центри медико-соціальної реабілітації дітей закладів охорони здоров’я; спеціальні виховні установи Державної кримінально-виконавчої служби України; притулки для дітей; центри соціально-психологічної реабілітації дітей; соціальнореабілітаційні центри (дитячі містечка).

Водночас, у здійсненні соціального захисту і профілактики правопорушень серед дітей беруть участь у межах своєї компетенції інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, окремі громадяни.

Отже, основними завданнями органу пробації щодо неповнолітніх є:

• підготовка досудових доповідей щодо неповнолітніх обвинувачених;
  • здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років;
  • виконання покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських та виправних робіт;
  • реалізація пробаційних програм стосовно неповнолітніх осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;
  • проведення соціально-виховної роботи із неповнолітніми засудженими;
  • здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі на певний строк, до звільнення;
  • сприяння у залученні засуджених неповнолітніх до навчання та здобуття ними повної загальної середньої освіти.

Окрім іншого, завданням пробації щодо неповнолітніх є й реалізація інших заходів, направлених на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень (ст. 6 Закону).

На підставі вищевикладеного зазначаємо, що пробація щодо неповнолітніх може бути застосована на підставі:

письмового запиту суду до органу пробації про надання досудової доповіді щодо неповнолітнього обвинуваченого;

обвинувального вироку суду, яким особу засуджено до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, позбавлення волі на певний строк; обвинувального вироку суду, яким особу звільнено від відбування покарання з випробуванням;

ухвали суду про звільнення від відбування покарання вагітної жінки або жінки, яка має дитину віком до трьох років;

акту про помилування, яким засудженому замінено покарання або невідбуту частину покарання покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;

закону України «Про амністію».

________________________________________________________________________

З метою проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи серед громадськості спрямованої на подолання негативного ставлення до засуджених, зокрема неповнолітніх, недопущення їх дискримінації, про причини правопорушень, які вчиняються дітьми, відповідальність громади за реінтеграцію неповнолітніх осіб, які вчинили правопорушення та були звільненні від відбування покарання з випробуванням пропонуємо переглянути Відеосюжет «Пробація: чому перевиховувати вигідніше, ніж садити за грати?» - Невигадані історії  https://youtu.be/h-7YI5jsRJA?t=132