КОНИК ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ.

Дата: 06.05.2020 16:18

КОНИК ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ (1914-1987)

Звання: гвардії капітан

Роки служби: в РСЧА з 1941 рік по 1946 рік

Місце призову: Золочівський РВК, Харківська область

Місце служби: 243 гвардійський артилерійський полк 100 гвардійська стрілкова Свірська Червонознаменна дивізія Повітряно-Десантних Військ (ПДВ)

298 гвардійський стрілковий полк 100 гвардійської стрілкової Свірської Червонознаменної дивізії ПДВ, 39 гвардійський стрілковий корпус

Бойовий шлях:Україна, Карелія, Румунія, Угорщина, Австрія, Чехословаччина

Бойові нагороди: Орден Отечественной войны I степени, Орден Красной Звезды, Медаль «За взятие Вены», Медаль «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941–1945 гг.»

КОНИК ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ мешканець селища Золочів ветеран Другої світової війни. Бойовий шлях розпочав з участі у Радянсько-фінській (Зимовій війні) в січні-березні 1940 року. По закінченню війни у березні 1940 року призначений директором Петрівської школи Золочівського району Харківської області.

У серпні 1941 року Коник В.І. призваний на службу на посаду начальника збірного пункту Золочівського районного військового комісаріату (РВК).

З жовтня 1941 року по вересень 1942 року проходив службу на посаді заступника командира батареї 76 запасного артилерійського полку Південно-Уральського військового округу. У вересні 1942 року направлений на курси вдосконалення командного складу РСЧА в місті Семенів Горьковської області (нині Нижегородська область РФ).

З лютого по серпень 1943 року командир батареї 167 артилерійського полку Південно-Західного фронту. Брав участь у визволенні Харківської та Донецької областей.

У серпні 1943 року при формуванні 100-ї гвардійської стрілкової Свірської Червонознаменної дивізії ПДВ у містечку Раменське Московської області був призначений командиром 1-ї батареї 243 артилерійського полку.

У складі дивізії брав участь в бойових діях в 1943-1944 роках на Карельському фронті, а 1944-1945 роках дивізія була переведена до ІІ-го та ІІІ-го Українських фронтів. У складі цих фронтів визволяв територію Румунії, Угорщини, Австрії Чехословаччини. Коник В.І. був демобілізований у 1946 році по поверненню дивізії із Угорщини до міста Біла Церква.

У 1946-1956 роках Коник Василь Іванович працював інспектором районного відділу освіти та директором школи в с. Івашки Золочівського району. З 1956 по 1972 роки перебував на посаді голови колгоспів «ім. А. Жданова» та «Першого травня» (с. Макарівка, с. Турове, с. Світличне Золочівського району Харківської області).

Коник В.І. був одружений, мав п’ятьох дітей.

Велика родина Василя Івановича шанобливо зберігає пам'ять про свого героя та пишається ним!

Контактні особи:

Син Коник Олександр Васильович тел. 099 371 34 26