ІВАЩЕНКО ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ.

Дата: 08.05.2020 16:11

Фото без описуРубрика «Родинна пам’ять”

Матеріал надала учасниця художньої самодіяльності Одноробівської філії Будинку культури Золочівської селищної Ради – Наталія Тупкаленко.

«Ніхто не забутий,

ніщо не забуте»

Мій земляк, ІВАЩЕНКО ОЛЕКСАНДР МИХАЙЛОВИЧ.

Два роки назад його не стало… Наш найстаріший житель, останній ветеран.

Згадую день, коли я ще працювала художнім керівником в Одноробівському Аграрному ліцеї, то проводила захід- зустріч учнів ліцею з ветераном війни Іващенком О.М.

Зустріч відбувалася в затишному приміщенні бібліотеки, було якось неофіційно, по-домашньому тепло, за чашкою чаю з солодощами, які приготували самі учні – майбутні кондитери. Діти жадібно ловили кожне слово дорогого гостя. І ось що він їм розповів…

Народився Іващенко О.М. 2 листопада 1920 року в сім’ї колгоспнників. Олександр був найстарший серед чотирьох дітей, успішно закінчив Одноробівську семирічку.

До Армії був призваний в 1940-му році.

Олександр Михайлович служив у місті Мінськ, в Краснознаменному Брестському погранзагоні. 22 червня 1941 року о 2-й ночі змінився з наряду, а о 4-й ранку їхню частину вже бомбили німці.

Воював на Курсько-Орловській дузі, брав участь у битві за Сталінград, визволяв наш рідний Харків.

Також приймав участь в боях за визволення Польщі та Австрії.

Мав тяжкі поранення, довго лікувався і знову повертався в стрій. Довгоочікувану Перемогу зустрів у Німеччині на річці Одер.

За всі бойові заслуги Олександр Михайлович був нагороджений Орденом Вітчизняної війни 1-го ступеня, орденом Слави, медаллю «За мужність», медаллю Жукова та багатьма іншими пам’ятними медалями.

По закінченні війни Іващенко О.М. ще два роки служив у місті Астрахань, а в свою рідну Одноробівку повернувся в липні 1947 року.

В мирний час працював у цьому ж таки Аграрному ліцеї, тоді, звичайно, СПТУ-55, звідки й пішов на пенсію у 1980 році.

(Матеріал зібрано бібліотекою ліцею)