A A A K K K
для людей із порушенням зору
Золочівська громада
Харківська область, Богодухівський район

Золочівське бюро правової допомоги

Право дострокового виходу на пенсію багатодітних матерів

Недостатньо лише народити дитину, її необхідно виховати доброю, порядною людиною, дати їй належну освіту і допомогти знайти своє місце у житті. Тому непорушними залишаються повага та вдячність до всіх матерів, а особливо тих жінок, які свідомо народжують, виховують та дають путівку в життя п’ятьом і більше дітям. Для відзначення таких матерів встановлений достроковий вихід на пенсію. Хто має право на призначення дострокової пенсії за віком?

13:53:25 26.01.2022

Не користуєтеся банківською карткою – подбайте про закриття рахунку.

Не користуєтеся банківською карткою – подбайте про закриття рахунку Кошти, доступ до яких ви отримуєте за допомогою банківської картки, зберігаються на рахунку в банку. І навіть коли грошей на рахунку вже немає чи термін дії картки сплив, рахунок продовжує існувати. До того ж за його обслуговування банк на законних підставах може нараховувати плату, яка автоматично списується з картки за наявності грошей на рахунку або ж обліковується як борг перед банком. Однак нерідко така заборгованість стає для клієнта неприємним сюрпризом.

10:12:50 24.01.2022

Сплата аліментів на рахунок дитини: що і як?

Одним із топових питань, виходячи із звернень на Єдиний номером системи безоплатної правової допомоги за 2021 рік, є питання, щодо аліментів та пов’язані із ними. Сьогоднішня консультація стосується нецільового використання аліментів, що сплачуються на дитину.

09:27:50 19.01.2022

Договір довічного утримання: що треба знати, щоб не стати жертвою шахраїв.

Договір довічного утримання: що треба знати, щоб не стати жертвою шахраїв Договір довічного утримання – цивільно-правовий договір, який з особою, що потребує догляду, може укласти як фізична, так і юридична особа.

10:51:43 17.01.2022

Правові поради водію. Як діяти у випадках дорожньо-транспортних пригод.

Щодня на дорогах України стаються сотні дорожньо-транспортних пригод і в них гинуть та травмуються люди. Скоєння ДТП внаслідок порушення правил дорожнього руху є дуже розповсюдженим в Україні явищем і такі дії входять до категорії найбільш поширених правопорушень. Як діяти у правовому полі у разі дорожньо-транспортних пригод ?

16:09:01 12.01.2022

Військовий облік для жінок: що варто знати.

У грудні 2021 року набрав чинності наказ Міністерства оборони України, який суттєво розширив перелік професій, після одержання яких жінкам доведеться стати на військовий облік. Загалом, до цього списку потрапило 35 фахових напрямків та сотні професій. Тут є не лише технічні чи інженерні спеціальності. Тепер на військовий облік мають стати працівниці сфер музичного та сценічного мистецтва, апарату органів судової влади, музеєзнавства, бібліотекознавства, журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю, соціальні працівниці, мистецтвознавиці та літературознавиці. Військовий облік в Україні регулюється Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25 березня 1992 року № 2232-XII. Відповідно до ч. 11 ст. 1 Закону «жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».

13:53:11 10.01.2022

Травмування на вулиці. Як отримати компенсацію?

У зимову, холодну, сніжну пору на нас може чатувати небезпека у здавалося б звичних місцях: підсковзнулися на обледенілих сходах магазину чи будь-якої установи, на тротуарі, у дворі будинку. Наразі тротуари та проїзна частина вулиць більшості міст України перетворилися на справжні крижані ковзанки або на непрохідні сніжні замети. Взимку всі ці небезпечні місця повинні оброблятися протиожеледними сумішами і своєчасно очищуватися, але це робиться далеко не завжди. Про те, чи може людина, яка послизнулась і травмувалась на вулиці, отримати компенсацію за свої забої і переломи, хто несе  відповідальність за стан доріг, як діяти у разі, коли Ви зазнали травми на вулиці, як відшкодувати шкоду і притягнути винних до відповідальності.

10:57:46 05.01.2022

Чому неплатники аліментів не можуть виїжджати за межі України.

Якщо існує заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України.

10:43:39 29.12.2021

Відповідальність за незаконну вирубку «новорічного» дерева.

Свято наближається! У кожній оселі різнокольоровими вогниками красуватиметься новорічна гостя – ялинка. Було б так радісно, якби не було так сумно, адже з року в рік у передсвятковий період в Україні вирубуються мільйони молодих саджанців сосни та ялини, а ще багато дерев варварським чином позбавляються верхівки. Такою кількістю лісових культур, за підрахунками природоохоронців, можна засадити сотні гектарів лісу щорічно. Найкраща альтернатива зберегти природу купити штучну ялинку. Вона звісно коштує дорожче, ніж жива, проте може бути використана ще багато років.  Тим більше, асортимент штучних ялинок значно більший, ніж живих. З такої ялинки не обсипається хвоя і не крапає липка смола.

12:14:47 24.12.2021

Заборона пластикових пакетів. Які зміни чекають.

Кожного дня мільйони українців ходять до супермаркетів за продуктами харчування, чи не кожний на касі відповідає: Так, мені потрібен пакет. Крім того ми складаємо фрукти, овочі та багато іншого у маленькі пакетики, які приносимо додому та викидаємо у сміття. В масштабах країни кількість пакетів, які йдуть у сміття та забруднюють навколишнє середовище просто вражає. 10 грудня в Україні розпочався перший етап боротьби з розповсюдження пластикової продукції, а саме обмежено використання безкоштовних пластикових пакетів у сфері обслуговування. Вводиться у дію закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Дія закону поширюється на об’єкти роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг.

10:31:23 22.12.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь