Перепланування квартири: як це зробити законно.

Дата: 14.12.2021 10:29

Реалізовуючи бажання з видозміни житла, необхідно діяти відповідно до вимог Закону. По-перше, це потрібно для безпеки проживання мешканців будинку. По-друге, щоб у майбутньому не виникнуло проблем з продажем або передачею у спадок перепланованої нерухомості.

Щоб перепланування не стало самочинним

Законодавство визначає перелік перепланувань зовнішнього вигляду квартири, який можна здійснювати без юридичного оформлення:

• збільшення житлової чи іншої площі за допомогою розбору комор і перегородок, печей і камінів;
  • стікління лоджій і балконів;
  • прорізування внутрішніх дверних прорізів в некапітальних стінах;
  • ремонт без зміни функцій приміщень;
  • перестановка обладнання в межах одного приміщення;
  • перепланування, яке не тягне зменшення або збільшення допоміжної або житлової площі і не зачіпає несучі конструкції.

При переплануванні квартири не можна:

• збільшувати санвузли та ванни шляхом відбору площі у коридорів, кухонь, кімнат, тобто інших приміщень квартири;
  • зовнішні стіни балконів і лоджій не підлягають розбору, тому об’єднати кімнату з ними не можна;
  • виносити на лоджії та балкони опалювальні прилади;
  • розбирати міжповерхові перекриття з метою об’єднання квартир по вертикалі;
  • демонтувати звукоізолюючі прошарки в підлогах;
  • без узгодження з фахівцями і затвердження в проекті перепланування самовільно робити прорізи в капітальних стінах квартири;
  • прибирати вентиляційні короби та канали;
  • з боку вулиці встановлювати стільникові антени і кондиціонери;
  • на перших поверхах пристроювати додаткові приміщення і сходи, рити льохи.

Всі вищевказані заборони прирівнюються до реконструкції квартири та підлягають додатковому узаконенню.

Етапи узаконення перепланування квартири

1. Розробка проектної документації в організаціях відповідного профілю, які мають у штаті сертифікованого фахівця.
  2. Укладення договору на проведення технічного нагляду під час проведення перепланування квартири.
  3. Підготовка декларації на початок виконання будівельних робіт. Подача на реєстрацію в державній інспекції архітектури та містобудування.
  4. Проведення перепланування квартири згідно із затвердженим проектом.
  5. Виготовлення технічного паспорта БТІ у відповідних підприємствах для відображення фактичного планування квартири.
  6. Підготовка декларації про введення об’єкта в експлуатацію. Подання на реєстрацію в державну інспекцію архітектури та містобудування.
  7. Переоформлення права власності на переплановану квартиру.

Нагадуємо, за отриманням консультації та захистом своїх прав можна звернутись до Золочівського бюро правової допомоги, контактний телефон: (05764) 5-00-90, та за електронною адресою:  [email protected] . Окрім цього, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0800213103.