Шлюб та розлучення з іноземцем.

Дата: 15.04.2021 13:20

Громадяни різних держав прагнуть створити сім’ю та зареєструвати шлюб . Для того, щоб зробити це в Україні, маи?бутнє подружжя подає особисто письмову заяву за встановленою формою до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) на і?х вибір.

Іноземці та особи без громадянства для реєстрації шлюбу в Україні повинні пред’явити:

-паспортнии? документ або документ, що посвідчує особу без громадянства заявника;

-посвідку на постіи?не чи тимчасове проживання або іншии? документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на територіі?Украі?ни.

Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред’явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним.

Та не завжди шлюб виявляється вдалим, і пари вирішують розійтись. В таких ситуаціях, якщо подружжя досягло між собою згоди та не має спільних дітей, розірвання шлюбу може здійснюватися органом ДРАЦС відповідно до законодавства України. Однак, як правило, розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем здійснюється в судовому порядку, згідно із Законом України «Про міжнародне приватне право».

Разом із тим, досить часто після укладення шлюбу з громадянином іншої держави українець чи українка переїжджають до країни проживання іншого з подружжя. У такій ситуації під час розлучення подружжя може обрати декілька варіантів дій:

-розірвати шлюб на території країни проживання, навіть якщо жоден з подружжя не є громадянином цієї держави;

-звернутися до компетентних органів або нашої держави, або держави громадянської належності іншого з подружжя.

Нагадуємо, за отриманням консультації та захистом своїх прав можна звернутись до Золочівського бюро правової допомоги, контактний телефон: (05764) 5-00-90, та за електронною адресою:  [email protected] . Окрім цього, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги – 0800213103.