Христоєв Микола Іванович.

Дата: 07.05.2020 16:45

Рубрика «Родинна  пам’ять»

Матеріал надала завідувач Переможанської філії Будинку культури Золочівської селищної ради – Тетяна Ларіна.

Христоєв Микола Іванович – народився  25 лютого 1926 року в с. Перемога   Малорогозянської  селищної  ради. Забрали його на війну через військкомат 23 серпня 1943 року. Служив у розвідці. Дорогами війни не раз віч-на-віч  зустрічався зі смертю. Вже на території  Німеччини їхня частина потрапила в вороже оточення. Сім діб солдати були голодні, без їжі і без боєприпасів. Після  взяття  Берліну  його військову частину переправили через ріку Ельбу, на Захід. Перемогу  М.І. Христоєв зустрів в Білорусії. Після короткотермінової відпустки на батьківщину, Микола Іванович повернувся на службу в Білоруську  республіку. З армії демобілізувався в 1950 році.

Так почалося його мирне життя. За хорошу службу в армії, за дисципліну, за проявлену сміливість та відвагу в бою старшина Христоєв нагороджений: орденом «Орден Славы 3 ст.», медалями «За отвагу», «За взятие Берлина», «За взятие Праги», «За победу над Германией», «30 летие Советской  армии» та іншими. Відійшов у вічність 28 травня 2013 року. Ми пам’ятаємо та пишаємося нашим односельцем. Вічна слава і пам’ять!!!